додому Поради

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Фіалки — одні з найпопулярніших декоративно-квітучих кімнатних рослин. І улюблені вони нами не марно.фіалкиМаленькі й ніжні фіалки були в пошані у багатьох народів. Так, у Стародавній Греції вони шанувалися як символ цнотливості. За легендою, бог Аполлон закохався в одну з дочок Атласу і переслідував цнотливу дівчину своїми пекучими ласками. Не в силах сховатися від кавалера, прекрасна дівчина звернулася за допомогою до Зевса, який приховав її під кроною дерев, перетворивши на маленький кущик фіалок.

Сенполія

Узамбарская фіалка, або сенполія, — улюблена мешканка підвіконників багатьох любителів кімнатних рослин. У природі ця крихта зустрічається в горах Східної Африки, де багато каменів і гірських озер. Ось чому фіалки люблять пухкий грунт і рясне зволоження. Насолоджуємося ми цими милими квітами завдяки відважному мандрівникові барону Вальтеру Сен-Полю. Саме він вперше описав цю рослину і привіз його до Європи.

Пройшли часи, коли сенполії мали виключно фіолетове забарвлення. Завдяки трудомісткій роботі селекціонерів ми насолоджуємося білими, рожевими, блакитними і навіть різнокольоровими фіалками.

Ці рослини розрізняються не тільки за кольором, але і за формою квіток: виділяють класичні, зіркоподібні, фантазійні, каймисті, химери.

За типом листя фіалки прийнято ділити на «хлопчиків» і «дівчаток». У останніх на верхній стороні в підставі листа є світла пляма, у сортів- «хлопчиків» листя повністю зелені.

Що стосується розмірів, то сьогодні популярні як мініатюри з діаметром розетки всього 6-10 сантиметрів, так і гіганти — діаметром до 60 сантиметрів. І все ж стандартний розмір ширини розетки фіалки варіюється від 20 до 40 сантиметрів.

Фіалки химери

Предметом жадання і справжньою гордістю будь-якого квітникаря є фіалки-химери. Це рослини, квітки яких мають облямівку або смугу контрастного кольору. Такі екземпляри коштують недешево, насамперед через складність їх розмноження.

Химери — не результат роботи селекціонерів, як можна було б подумати, а справжнє диво природи. З’являються вони спонтанно при розмноженні самих звичайних видів фіалок. Ці рослини взагалі схильні до будь-якого роду мутацій. Змінилося освітлення, склад води, з’явилися подряпини на листі — і ось колір фіалки змінився. Буває навіть, на одному квітконосі сусідять квіти різних забарвлень.

Дізнайтесь більше:

Розмножити такі екземпляри можна хіба що пасинками або укоріненням квітконосів. Заняття це клопітке, але цікаве.

Догляд за домашніми фіалками

Фіалки — рослини невибагливі. Вважається, що вони можуть жити на будь-якому підвіконні, але це не зовсім так. Одним з основних вимог успішного вирощування сенполій є велика кількість розсіяного світла, тому розміщують їх переважно на західних або східних вікнах.

Щоб розетка формувалася рівною, горщик з фіалкою потрібно постійно повертати. Якщо ви наполегливі у своєму бажанні вирощувати фіалки, але не маєте підходящими для них умов, вас виручать люмінесцентні лампи або інше штучне освітлення. Додаткове підсвічування забезпечить цілорічне цвітіння ваших зелених красунь.

Горщик для фіалок не повинен бути більшим: рослина почне цвісти, тільки коли коренева система займе весь обсяг тари. Грунт повинен бути легким і пористим, з додаванням розпушувачів, наприклад сфагнуму. Найкраще використовувати готовий почвогрунт для сенполій з квіткового магазину. Хороший дренаж обов’язковий.

Грунт у горщику завжди повинен залишатися злегка вологим — це необхідна умови для того, щоб фіалка себе почувала добре. Однак волога не повинна потрапляти на її м’ясисті листочки і тим більше застоюватися біля коріння — це призведе до загнивання рослини. Взимку полив слід трохи обмежити.

Підживлення комплексним мінеральним добривом необхідна два рази на місяць, протягом усього періоду цвітіння. Звичайні сорти фіалок прекрасно розмножуються листовими живцями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут