додому Сім'я і відносини

7 екологічних правил успішного розлучення

Отже, ви вирішили розлучатися. Що зробити для того, щоб процес пройшов гармонійно, і ви почали жити щасливо, але вже без цієї людини? Розповідає експерт у галузі відносин, психолог і розстановник.

Фото canva.com/bestnj/

Перше, що потрібно зробити, це зрозуміти, чи справді ви ухвалили остаточне рішення? Чи є в ньому виваженість, гармонія та спокій? Чи ви розумієте, що більше не хочете йти з цією людиною по життю? Адже дуже часто рішення про розлучення приймається гаряче, тому що нас образили, тому що у нас є свої власні, внутрішні проблеми, тому що партнер не задовольняє нас і не відповідає нашим очікуванням (які ми самі собі створили і на них і образилися). Перед тим, як прийняти остаточне рішення, потрібно чесно відповісти собі: чи любите ви цю людину, і чи готові ви обірвати цей союз назавжди?

2. Розберіться з емоціями

Багато хто навіть не замислюється про те, що пережити розлучення — завдання не з легких. Найчастіше люди розлучаються навіть не через те, що дозріли чи хочуть цього, а через можливість використання цього процесу як інструмент для маніпуляцій іншою людиною. Буває й так, що ми загрожуємо людині розлученням, щоб вона боялася втратити нас і дорожила нами. Тому для початку розберіться в собі та у ваших стосунках з чоловіком: чи справді між вами нічого немає (у плані емоцій, почуттів, сексу та дружніх стосунків)?

3. Подякуйте партнеру за все

В ідеалі відносини будуються на подяці, чесності та коханні. Коли ви робите такий важливий крок як розрив відносин, вам потрібно насамперед знайти в собі подяку, чесність та любов до цієї людини. Для цього ви можете сісти та виписати все, що було між вами хорошого.

Люди, які прожили у шлюбі, якоюсь мірою продовжують бути «родичами» — колишні дружини та колишні чоловіки назавжди залишаються в системі один у одного. І тоді, якщо у вашій системі є людина, яку ви з якихось причин не приймаєте, вам потрібно відшукати в собі подяку та любов до неї, і діяти лише з такими почуттями та настроєм.

Колишні дружини та колишні чоловіки назавжди залишаються в системі один у одного.

Наступний етап: вам потрібно побачити все, чому ця людина вас навчила, що вона вам дала. Подивіться, як він допоміг вам вийти на новий рівень життя, що приніс у ваше життя, які якості ви стали мати після стосунків з ним? Якщо у вас є діти, то ця людина подарувала вам найбільше щастя, і ви повинні бути вдячні принаймні за це. Коли у вас є діти — у вас також є і любов до їхнього батька, повага і подяка.

Обов’язково повідомте партнера, спокійно, в любові та подяки про те, що ви розлучаєтеся. Коли ви відкриєте в собі цю подяку, ви вже не конфліктуватимете з партнером, чого робити наполегливо не рекомендується, адже на емоціях ви можете наговорити зайвого і потім шкодувати про це все життя. Тому налаштуйте себе заздалегідь і заспокойте розум. Ваше завдання виключити цю людину з вашої системи, а якщо у вас є діти, то і з їх систем теж. Не підключайте у ваше спілкування емоції, тоді вам вдасться уникнути скандалів, втручань інших родичів, походів до суду, боротьби за нерухомість і за час, який ви проводитимете з дітьми. Найкраще розходитися на теплій ноті, полюбовно.

4. Усвідомте важливість того, що відбувається

Важливо розуміти, що розлучення — це енергетично потужна подія в житті, так само, як і одруження. Не має значення, хто ініціатор, мирно ви розлучаєтеся чи ні, так чи інакше розлучення — це сильний удар по психіці. В ідеалі необхідно залучити фахівців, які допоможуть розібратися із психологічними та юридичними питаннями. Постарайтеся усунути від вирішення будь-яких проблем, щоб розлучення пройшло максимально гладко і, що дуже важливо, беземоційно.

5. Проживіть емоції

Наступне, що необхідно зробити,— впоратися з емоціями. Розлучення —  Великі внутрішні зміни і, безумовно, біль. Ви можете закритися, і впустити її в себе, що психосоматично обов’язково позначиться на вашому тілі.

Емоції треба прожити! Займіться собою і дайте собі волю в діях, при цьому намагайтеся бути постійно у справі. Існують заняття спортом, театр, музеї, книги та море інших речей, які допоможуть вам прожити цей складний період. Можете влаштувати собі вечір усамітнення, поплакати вдосталь, поміркувати над своїми думками, почуттями — іноді це потрібно кожному, а в статусі того, хто розлучається, ви можете плакати законно. Виговоріться подрузі чи психологу, їдьте у відпустку. Від почуття агресії потрібно позбавитися обов’язково.

Прийміть те, що ви відчуваєте, саме почуття потрясіння. Не намагайтеся уникати цих почуттів, вони природні і мають право на існування так само, як сміх і радість, їх потрібно прожити, а не накопичувати в собі. Коли ви продовжуєте тужити за людиною, важливо не тікати, а дозволити собі прожити ці почуття сповна. Якщо у вас виникають думки про людину — не тікайте від них, не женіть їх, навпаки, виділіть час для того, щоб подумати про цю людину. Виділяйте собі певну кількість часу на те, щоб подумати про людину. Наприклад, щодня з 18 до 19 ви дозволятимете собі про нього думати. Це природно. Решта часу — ваш і тільки ваш!

Коли ви лаєте себе за думки про колишнього чоловіка, у вас відбувається зворотна реакція, де ви починаєте думати про людину ще більше, ніж могли б. Як господар свого тіла та мозку, ви можете відрегулювати цей процес для свого ж комфорту.

6. Очистіть простір

Наступне — очищення простору. Наше завдання — тотально позбутися всіх речей колишнього чоловіка. Ви можете залишити фотографії або відео з весілля, сімейні реліквії для історії та дітей, але його особисті речі потрібно прибрати з дому та з поля зору. між вами та вашим чоловіком на енергетичному, емоційному, психологічному та фізичному рівнях.

Дайте собі пару тижнів на те, щоб очистити простір, і в цей час потроху розберіть речі. Якщо якісь речі, що він вам дарував, нагадують про моменти спільного життя, віддайте їх тим, кому вони можуть бути корисними. Сімейні реліквії на якийсь час просто приберіть з очей. Найголовніше — не робити нічого насильно. Так, ця людина залишиться у вашій системі вашим родичем, але треба жити і рухатися далі, тому простір необхідно звільнити.

7. Дайте собі час на відновлення

Наступний, заключний момент — це реабілітація, відновлення. Вам потрібно звернути увагу на себе. Зараз ви особливо вразливі, вам потрібно відпочити.

  • Дайте собі час;
  • Побудьте з родичами чи друзями;
  • Побудьте наодинці із самою собою;
  • Пропрацюйте вашу цінність;
  • Не шукайте причину розлучення в собі;
  • Не звинувачуйте себе.

Якщо вас тягне почуття провини, пам’ятайте, що воно ніколи не буде конструктивним для вас. Займіться собою, сублімуйте, йдіть у те, що вас захоплює, розвивайте себе, свій внутрішній світ, любите себе і йдіть далі, у нове життя. Коли йде щось старе, на зміну йому обов’язково приходить гарне нове, тому все, що потрібно зробити відпустити минуле. Уявіть, що ви дочитуєте один із глав свого життя: перевертайте цю сторінку та відкривайте нову.

Ганна Нормандська

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут