додому Поради

Як виміряти температура тіла правильно

312

Від місця на тілі до правильного вибору градусника — ми покажемо вам, як правильно виміряти температуру тіла. Ви також дізнаєтеся, чому не слід плутати технічну точність та клінічну надійність вимірювання.

1. Виберіть місце вимірювання:

A. Ректальний вимір

Проведення ректального виміру — найнадійніший спосіб отримати значення внутрішньої температури. Розкид результатів у цьому типі виміру невеликий, а точність особливо висока. Нормальний діапазон температур становить від 36,6 °C до 38,0 °C.

B. Оральний вимір

Оральний вимір може проводитися щічним методом (за щокою) або сублінгвальним (під язиком). В обох випадках результат вимірюваної температури нижче, ніж результат ректального вимірювання приблизно від 0,3 до 0,8°C. При цьому сублінгвальне вимірювання краще ніж щічний вимірювання. Нормальний діапазон температури у роті становить приблизно від 35,5 °C до 37,5 °C.

C. Аксиллярний метод

Аксиллярний (пахвовий) метод — вимірювання температури, які зазвичай практикуються в клініках поряд з вимірюваннями в пахвинній ділянці. В обох випадках при такому вигляді вимірювання кінцівка притискається до тіла, щоб знизити вплив температури навколишнього середовища. Однак цей спосіб незручний через тривалість вимірювання.

У дорослих пацієнтів температура при пахвовому вимірі нижче, ніж при ректальному — до 1,9 ° C! Нормальний діапазон пахвової температури становить приблизно від 34,7 °C до 37,3 °C.

2. Вибір правильного термометра Існують різні види термометрів, залежно від частини тіла, на якій ви хочете провести вимірювання. 25 Найважливіших ліків, винайдених за всю історію медицини

A. Вушний термометр

Вушний термометрТут температура барабанної перетинки вимірюється інфрачервоним датчиком. Наконечник термометра просто вставляється у вушний канал, і результат вимірювання надається лише за одну секунду! Крім простоти використання, цей метод виміру також дуже надійний. Ретельно сконструйовані вушні термометри вимірюють з дуже високим ступенем точності та мають низький розкид результатів. Наконечник термометра оптимальної форми & # 8212; необхідна умова для точних вимірювань у немовлят та дітей.

Нормальний діапазон температури вуха становить приблизно від 35,5 °C до 37,7 °C.

Б. Лобний термометр

Лобний термометр

Це найзручніший спосіб вимірювання температури тіла. Лобний термометр кладуть на лоб пацієнта. Інфрачервоний датчик визначає найвище значення, а другий датчик вимірює температуру навколишнього середовища. Різниця між цими двома виміряними значеннями з урахуванням розрахунків клінічного вирівнювання дає температуру тіла, яка відображається на РК-дисплеї.

3. Зверніть увагу на точність вимірювання температури

Важливо розрізняти технічну точність, з якою термометр знімає показання, та клінічну надійність конкретного методу виміру. Точність термометра визначається в ідеальних умовах відповідно до технічних норм, щоб гарантувати якість вимірювального приладу. Сучасні високоякісні термометри вимірюють із точністю +/- 0,1 °C.

Не слід плутати технічну точність та клінічну надійність при використанні термометра. Температура людського тіла варіюється в залежності від того, на якій частині тіла вимірюється температура і час вимірювання. Це з фізіологічними чинниками, а чи не з несправністю приладу. Точність вимірювання в першу чергу залежить від того, чи правильно використовується термометр (прочитайте інструкцію з експлуатації!). 17 психологічних трюків, щоб одразу сподобатися людям

Застосовується таке: Виміряна температура тіла завжди залежить від того, де проводиться вимір. Всупереч поширеній думці, «нормальної температури» не буває.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут