додому Краса і здоров'я

У молодих жінок частіше бувають метастази

206

Метааналіз 400 досліджень із різних країн світу показав, що рак грудей у ??формі метастазів найчастіше зустрічається у жінок до 35 років. На це можуть впливати різні фактори, включаючи гормональний рівень.

Пухлини грудей є одними з найпоширеніших на планеті. На щастя, в останні десятиліття медицина досягла чималих успіхів у їхньому ранньому виявленні та лікуванні. Однак результативність цього лікування залежить від стадії раку грудей. Якщо хворобу діагностують на третій або тим більше четвертій стадії, то прогноз несприятливий. У цьому випадку рак уже поширився на інші органи у тілі, тобто дав метастази.

Яка ймовірність появи метастазу? Метааналіз 400 досліджень, проведених у різних країнах світу, дозволив виявити різні чинники ризику. Зокрема, встановлено, що метастази можуть проявитися через багато років після того, як пацієнт упорається з первісною пухлиною. Але найдивовижнішим виявилося те, що ризик метастазів найвищий у жінок віком до 35 років. Цілком можливо, що це пов’язано з підвищеним гормональним рівнем у молодих представниць прекрасної статі.

Загалом ймовірність появи метастазів раку грудей вимірюється від 6% до 22%. Але у жінок молодше 35 цей ризик становить від 12,7 до 38%. Для порівняння, у жінок старше 50 років він лише від 3,7% до 28,6%. Нерідко більший ризик метастаз у молодих жінок пов’язаний із підвищеним ступенем агресивності їхнього раку або з тим, що жінки з цієї вікової групи рідше ходять на профілактичні огляди, оскільки вважають, що у них раку бути не може. Отже, хворобу виявляють на пізній стадії.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут