додому Краса і здоров'я

Смужки на нігтях свідчать про високий рівень холестерину

Деякі зміни зовнішнього вигляду нігтів інколи стають основним індикатором високого рівня холестерину в крові.

Фото canva.com/gettyimages/

Високий рівень холестерину часто залишається непоміченим, але його ігнорування може призвести до тяжких наслідків, включаючи серцевий напад або інсульт. Тим часом, про проблему може говорити несподіваний вид нігтів: пластини в цьому випадку позбавляються однорідності в структурі і забарвленні.

Виникнення темних ліній. Вони є результатом ушкодження крихітних кровоносних судин. Лопаючись, мікросудини виділяють кров, помітну крізь ніготь.

Можуть виникати темно-червоні чи коричневі лінії вздовж нігтьової борозни.

Ще варіант — смужки під нігтями, схожі на скалку.

Осколкові крововиливи. Сліди крові під нігтями, пов’язані з ушкодженням судин, відомі як осколкові крововиливи. Їх поява означає, що під нігтьовою пластиною з’явився мініатюрний потік крові, що має властивість текти вниз, залишаючи смужки.

Лікарі попереджають, що подібний тип кровотечі може бути ознакою васкуліту, травмуванням кровоносних судин від набухання. Також він може вказувати на ендокардит, інфекцію одного із серцевих клапанів. Розвитку цих порушень сприяє високий рівень холестерину (поганого), що розповсюджується ліпопротеїнами низької щільності.

Потрібно звертатися до лікаря, помітивши сліди крововиливу під нігтем, якщо не було жодних травм.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут