додому Поради

Основи психології залежності

107

Деякі люди відчувають потреби у речовині, поведінці чи діяльності. Це має хронічний, фізіологічний чи психологічний характер і називається залежністю, яка формує звички. До них зараховують куріння, алкоголь, наркотики, азартні ігри. Як усе це пов’язано із психологією.

Залежність може повністю контролювати мозок

Людина більше не здатна керувати ситуацією. Основна частина розумової енергії використовується для підживлення його залежності. Друзі, сім’я, робота та хобі починають відходити на другий план. Знижується якість життя.

Існує цілий світ вад

Серед найнебезпечніших і найчастіше зустрічаються – алкоголь та наркотики. Їхнє регулярне вживання викликає звикання. Людині, щоб почуватися нормально, потрібна все більша їх кількість. Багато людей страждають від поведінкових залежностей. До них відносяться соціальні мережі, фізичні вправи, їжа, інтернет, азартні ігри, секс та шопінг.

Залежність виникає через емоційний стрес і травми

Коли негативний вплив триває тривалий час, мозок панікує, не знає, як реагувати на те, що відбувається. У гру входить залежність, яка його відволікає, коли справи йдуть туго.

Психологічні та поведінкові ознаки

На їхній прояв впливає конкретний тип особистості. Залежність можна виявити за такими ознаками:

  • Нав’язливі думки та дії.
  • Втрата контролю.
  • Заперечення.
  • Приховування дій та почуттів.
  • Занепокоєння.
  • Нестача уваги та мотивації.
  • Зміни особистості.
  • Перепади настрою.
  • Проблеми із гнівом.

Люди не схожі на себе

Людина із залежністю, яка була порядною, раптом починає красти гроші у друзів та родини. Той, хто ніколи не брехав, бреше, де він перебуває, чим займається. Для таких людей першочергове завдання – задовольнити свою потребу. Решта не має значення.

Залежність психоактивних речовин фізично травмує мозок

Проблема у тому, що відбуваються незворотні зміни. Пошкоджуються молекулярні та нейрохімічні структури мозку, а це впливає на його функціонування. Після певного моменту залежність проявляється на клітинному рівні. Це дуже ускладнює повернення до нормального життя.

Вплив на плід під час вагітності

Якщо майбутня мама вживає психотропні речовини та алкоголь, – це завдає серйозної шкоди зростаючому організму дитини. Він не отримує необхідних поживних елементів, достатньої кількості кисню, що впливає на мозок після появи світ. У плода розвиваються аномалії, вроджені дефекти, можливий летальний кінець.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут