додому Поради

Народні прикмети і забобони, що говорять про небезпеку, що наближається

178

Споконвіку люди вірили як у добрі, так і негативні, погані ознаки.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Попри те, що на дворі двадцять перше століття, сучасні люди, як і їхні далекі предки, не нехтують народними прикметами та забобонами й донині. Навіть якщо людина не вірить у знаки, сигнали Всесвіту, народні прикмети та забобони, то вона все одно автоматично робить певні дії, які, на його думку, захистять її від неминучої небезпеки та вбережуть від бід та нещасть. Наприклад, побачивши чорну кішку, що перебігає дорогу, ми підсвідомо переплюнемо тричі через ліве плече і перейдемо на інший бік вулиці. Постукаємо по дереву або складемо в кишені дулю, щоб не наврочили. Як то кажуть, краще перестрахуватися.

Звичайно, більш схильні до віри в різні прикмети забобонні люди, але навіть в освічених матеріалістах живе страх наших предків. Тому сьогодні дізнаємося про найпоширеніші прикмети, які обіцяють нещастя та біди. А чи варто на них звертати увагу — справа ваша. Але, як кажуть, попереджений означає озброєний. Поїхали.

1. Серед моїх знайомих немає жодної людини, яка б святкувала своє сорокаріччя. Якими б вони не були освіченими людьми, але в цю прикмету вірять усі. Корінням ця прикмета сягає християнської релігії, де вважається, що душа людини після її смерті перебуває на Землі ще сорок днів, а тільки потім залишає наш світ. Тому святкування такої дати загрожує здоров’ю людини, і може завершитися її швидкою смертю. Також не варто святкувати свої тридцять три роки. Ця прикмета пов’язана з тим, що в цьому віці вбили Ісуса Христа і, святкуючи цей вік, людина йде врозріз із християнською релігією. Це також загрожує смертю, або поганим результатом для людини.

2. До поганої прикмети відноситься святкування та привітання з народженням людини заздалегідь. Вважається, що привітати когось із днем народження раніше за визначену дату, це на нещастя. Невдача загрожує не тільки імениннику, якого ви привітали, а й вітаючому. Забувши або змінивши дати, людина мимоволі втручається в хід Долі. А цього робити не можна в жодному разі. Вищі Сили не вибачають такого самочинства. Така прикмета прив’язується до того, що ніхто з людей не може знати, скільки йому відведено Долею, і коли йому судилося покинути цей світ. З цієї причини помилка в даті може призвести до хвороб, невдач або серйозних труднощів. Таким чином, людина має розплачуватися за помилку.

3. Дуже поганою прикметою вважається, якщо у похоронній процесії обігнати катафалк із небіжчиком. Вважається, що людина таким чином переходить дорогу самому покійнику, і той, розлютившись, може забрати квапигу з собою на той світ. З цієї ж причини не можна йти попереду хреста під час входу на цвинтар. Адже хрест, за християнською традицією, є перепусткою у потойбічний світ. Людина, яка порушує ці традиції, нещадно карається Вищими Силами. Не можна заходити на цвинтар через ворота, слід входити через хвіртку. Ворота — для покійників, хвіртка — для живих. Входячи через ворота, є ризик підчепити підселенця чи не упокоєну душу.

4. Не можна забирати з цвинтаря додому речі, квіти, поминальні частування. Вважається, що небіжчик може роздратуватися на людину і з’явитися за своїми речами. На покарання він забере живого із собою на той світ. За іншою з версій, цвинтарне приладдя, яке знаходиться на цвинтарях, накопичує мертву енергетику, яка не обіцяє людині нічого доброго, забираючи здоров’я, щастя, життєву енергію.

5. Розсипана сіль вдома веде до сварок. Ця прикмета прийшла з давніх часів, коли дрібка солі цінувалася на вагу золота. Звичайно, людина, що прокидала сіль, накликала на себе гнів оточуючих його людей.

6. Розбивши дзеркало, можна накликати на себе лихо, яке триватиме цілих сім років. Забобон цей виник з переконання, що дзеркала не просто відображають предмети, а містять частину людської душі. Цей же забобон призвів до появи традиції завішування дзеркал у будинку після смерті родичів. Якщо на дзеркалі без причини з’явилася тріщина, потрібно готуватися до гірших часів. Цей знак може передвіщати серйозні проблеми та неприємності.

7. Сидіти на порозі будинку вважається погано прикметою. Вся річ у тім, що, згідно з повір’ями, під порогом живуть добрі духи, і якщо сидіти на порозі, то можна образити цих сутностей, які можуть образитися і наслати різні біди та неприємності. Ще здавна померлих ховали поряд із будинком, тому поріг завжди вважався свого роду роздільником світу мертвих та живих. Коли людина сидить на порозі, це впускає всередину будинку негативну енергетику та позбавляє мешканців будинку достатку, удачі та здоров’я.

8. Якщо в будинку падає картина або фотографія з цвяха, чекайте на хвороби і неприємності.

9. Ніколи не запрошуйте тринадцятьох гостей. Якщо ж за святковим столом таки виявляється 13 людей, поставте ще один, чотирнадцятий, прилад. Інакше незабаром один із присутніх сильно захворіє чи помре.

10. Ніколи не дозволяйте нікому доїдати за вами. Інакше ви віддасте своє щастя, багатство та удачу цій людині. Також не слід куштувати їжу іншої людини, щоб не забрати собі її хвороби та проблеми.

11. Не знайомтеся ні з ким після заходу сонця і не пускайте у свій будинок нікого у темну пору доби. У цей період незнайомці можуть прийти до вашого будинку з метою навести псування на вас чи ваших близьких. Якщо ви випадково звернули на дорогу, якою раніше не ходили, поверніться на звичний вам шлях. Забобонні люди вважають, що таким чином погань намагається заплутати людину і направити її до небезпеки. Якщо вам довелося повертатися додому пізно вночі, не потрібно відгукуватись на поклик інших людей. У цей час доби темні сили та зло стають активнішими.

12. Ніколи не даруйте та не приймайте в дар гострі предмети. Це не добрий знак. Якщо не послухатися, то незабаром у вашому будинку оселятимуться сварки, скандали, конфлікти.

13. Поганим подарунком вважається і годинник. Взагалі з годинником пов’язано безліч забобонів, адже саме годинник відраховує час, відведений нам на Землі. Поганою прикметою також вважається втрата годинника або якщо його впустити і розбити. Якщо ж настінний годинник раптом зупинився, це знак того, що людині загрожує небезпека, особливо, якщо в цей час у будинку є хворий. Якщо годинник зупинився без видимої причини, можливо, Вищі сили хочуть попередити вас про небезпеку.

14. Зустріти жінку з порожнім відром — погана прикмета. Хоча в наш час складно зустріти жінку з відром, але іноді ще зустрічаються. І все ж таки, якщо ви примудрилися зустріти жінку з порожнім відром, то знайте, що незабаром вам не вдасться здійснити задумані бажання та реалізувати свої плани.

15. Якщо ви одягли річ навиворіт, то ця прикмета обіцяє серйозні конфлікти, проблеми, аж до рукоприкладства та завдання тілесних ушкоджень. Не даремно в народі кажуть: “Не одягай речі навиворіт! Будеш битим!”

16. Не надягайте різнопарні шкарпетки та різне взуття. Адже шкарпетки та взуття символізують життєвий шлях людини. І ця прикмета свідчить, що, одягаючи різне взуття, людина таким чином несвідомо змінює свою долю, яка може стати набагато гіршою і складнішою, ніж була приготована їй спочатку.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут